Spolehlivost prověřených výrobků autožárovek H7 Osram

Spolehlivost prověřených výrobků autožárovek H7 Osram

By 0 Comment 22. 4. 2019

Společnost Osram produkuje již déle než sto let spolehlivé výrobky osvětlovací techniky. Výrobní program zaujímá přibližně pět tisíc nejrůznějších typů světelných zdrojů počínaje vybavením domácností a konče speciálními typy pro zdravotnická pracoviště, laboratoře, dokonce i osvětlení pojezdových a vzletových drah mezinárodních letišť.

autožárovka

Významným produkčním segmentem firmy Osram je sféra žárovek do předních světlometů automobilů. Marketingový program vývoje a výroby halogenových žárovek pro automobilový průmysl se opírá o několik základních modelových řad, jejichž cílem je uspokojit všechny typy zákazníků. Každý řidič upřednostňuje jiné parametry a vlastnosti, i když je nutné dodržet zákonem stanovená pravidla zejména hodnoty světelného toku a teploty chromatičnosti.  

Světelná energie versus životnost

Pro osvětlovací techniku obecně platí fyzikální zákon, který se vztahuje na světelný výkon a životnost samotného zdroje. Čím vyšší světelné parametry, tím kratší dobu bude zdroj v provozu. Týká se to i autožárovek a každý řidič by si měl být této skutečnosti vědom. Jestliže vám tedy některý výrobek na etiketě nabízí neuvěřitelně silný světelný výkon a zároveň tisíce hodin provozu, jde nejspíš o falešnou propagandu.
Autožárovky H7 Osram lze v zásadě rozdělit do několika základních kategorií, kde se upřednostní buď vysoký výkon anebo dlouhá životnost, a to vždy na úkor jednoho nebo druhého. Tři nejprodávanější typy jsou Night Breaker, Cool Blue a Ultra Life.

noční světla

Nepatrně vyšší počet zákazníků upřednostňuje Night Breaker, který se vyznačuje špičkovým výkonem a ve srovnání s běžnou halogenovou žárovkou poskytuje až o 130 procent více příjemného světla v odstínu neutrální bílé. Pro řidiče dokonalý komfort, ovšem životnost v několika stovkách hodin vyžaduje častější výměnu žárovek.
Namodralý odstín bílého světla Cool Blue snižuje únavu, zvyšuje bdělost a ostražitost a přispívá k vyšší bezpečnosti silničního provozu.
Modely produktové řady Ultra Life naopak sází na dlouhodobou spolehlivost. Není výjimkou, že v předních světlometech vydrží 6 až 7 let denního provozu.